לאתר הבית של מעות
חפש חיפוש בלקסיקון
אודות האגרון
מעות אגרון הכלכלה המינהל והעסקים, הכולל בשלב זה כ-35 אלף ערכים, הוא פרי עמל של שנים רבות והוא מכַנס את המילונים הכלכליים השונים אותם כתב העורך, בעזרת מומחים מעולם העסקים.

מילונים אלה הם: לקסיקון לביטוח; בנקאות ושוק ההון; מילון איתאב למונחי ייצור ותיפעול; לקסיקון לכלכלה; מילון למחשבים; מיסים חשבונאות ביקורת מאלף עד תו (שני כרכים) (יחד עם יחזקאל פלומין ויהלי שפי); מילון איתאב למונחי משאבי אנוש; מילון איתאב למונחי ניהול ומינהל; פיננסים ובנקאות מאלף עד תו (ארבעה כרכים); וכן שיווק ופירסום מאלף עד תו.

מילונים אלה עודכנו והורחבו במידת הצורך, מצד אחד; ונופו מהם ערכים ישנים, לא מעודכנים, מצד שני. עם זאת, בצד העידכון, הושארו ערכים היסטוריים שונים כגון בתחומי הכלכלה, המחשבים וכיוצ"ב. שיעזרו למי שקורא או עוסק בעברם של נושאים אלה ובהתפתחותם.

בהיות עולם העסקים המודרני רחב היקף האגרון מקיף תחומים רבים ושונים (ראו רשימת תחומים) השאיפה היא לאסוף ולהביא, ככל האפשר, תחת קורת גג אחת את כל מה שנוגע לתחומים אלה, כשההגבלה היחידה לגבי הערכים היא איכותם, ולכל ערך רלוונטי יימצא מקום.

ערכים אלה עומדים לרשות הציבור בצורה קלה ונוחה להשגה. הן ההיקף והן הנגישות (ראו: חיפוש ערכים) הן בעלות משמעות רבה. הגולשים מוזמנים, אפוא, להפוך את האתר לאתר אליו פונים לראשונה בחיפוש אחר ערך או מושג בתחומים שבהם עוסק האגרון.

הערכים
כל הערכים נותנים הגדרה של המושג ואת משמעותו בלועזית (בעיקר אנגלית) אולם יש בהם רחבים יותר ויש רחבים פחות. (על פי המקור ממנו נלקחו הערכים). הערכים נותנים הן את הצד התיאורטי שלו והן את הצד המעשי. הכוונה היא שעם הזמן כל ערך הדורש הרחבה - יורחב. והדבר ייעשה אם על ידי יוזמה של המערכת ואם על ידי יוזמה של הגולשים. הדגש הוא לא רק על היקף המידע המובא באגרון אלא בעיקר על איכותו. הערכים מוצגים בצורה אובייקטיווית ואם יש מקום לדעות שונות יוצגו גם אלה. אנו שואפים למצב שבאמצעות האתר יובהרו ויתלבנו נושאים שונים הכלולים בו.


 
  שיתוף גולשים
יש לזכור כי התחומים הכלולים באתר הם דינמיים ויש בהם התפתחויות חדשות ללא הרף (מצבים חדשים; חוקים חדשים וכדומה) ועזרת הגולשים בעניינים אלה היא בעלות משמעות יוצאת מן הכלל. העזרה יכול שתבוא לידי ביטוי במספר צורות ורמות: החל מציון העובדה שערך שהגולש חיפש לא נמצא, הצעה להרחבת הערך, ועד לכתיבת הערך עצמו. אנו נעשה מאמץ להעלות ערך שלא נמצא בהקדם האפשרי ואילו אם יש לגולש הערות, הרחבות, השלמות וכדומה לערך קיים - אנא שלח לנו את אלה ואנו, לאחר עיון ועריכה, נשלב אותם באתר.

זאת ועוד, בהיקף של האתר - ולמרות מאמצי ההגהה - אפשר שנותרו טעויות מסוגים שונים ואנו מודים מראש לכל מי שיעיר עליהם כדי שנוכל לתקנם בהקדם.

יש בכוונתו גם להקים פורום של "עמיתי מעות" צוות עזר מקצועי בתחומים השונים. אם ברצונכם להיות עמיתים בצוות כזה אנא כתבו לנו פרטים על הרקע שלכם ועל תחומי ההתמחות.

הכתיב
הכתיב באתר הוא כתיב שרואה לפניו את הגולש ולכן הוא כתיב מלא גם במקום שהאקדמיה ממליצה על כתיב אחר וזאת כדי להקל ככל האפשר על הקריאה. לדוגמה מיפקד (ולא מִפקד); פידיון (ולא פִדיון) עוצמה (ולא עָצמה) וכן הלאה. בדרך כלל כתיבה בצורה של כתיב מלא או חסר תביא את הגולש למקום המבוקש אבל במקרה שלא כך הדבר מומלץ לבדוק כתיב שונה.
 
האתר נבנה ע"י Click for details עולמות אפשריים בע"מ - השימוש בלקסיקון כפוך לתנאי השימוש בו
מתוך הלקסיקונים של איתן אבניאון © 2021
אודות האגרון
רשימת תחומים
חיפוש
קישורים
מחשבונים
פרסם אצלנו
הערות לעורך
מה חדש
מאמרים וכתבות
מילון מעות